Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 28 Cevapları Anadol Yayıncılık‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28

Haklarımızı kullanırken yerine getirmemiz gereken sorumluluklar vardır. Bireyin yaptığı davranışların sonuçlarını üstlenmesine sorumluluk denir. Her birey gibi bizim de eğitim ve öğrenim hakkımız (Görsel 1.28) vardır. Bu hakkımızı kullanırken planlı ve düzenli çalışmak da bizim sorumluluğumuzdur. Zeynep ve babası karşılaştıkları sorunu çözerken sorumluluklarını yerine getiren bir müşteri olmanın avantajlarından yararlanmışlardır. Bir müşterinin yerine getirmesi gereken en önemli sorumluluk ürünün fişini satıcıdan istemektir. Zeynep ve babası bu davranışı yerine getirerek karşılaştıkları sorunu yasal yollardan çözebilmişlerdir. Bireylerin dış etkilerden bağımsız olarak isteğine ve düşüncesine göre karar vermesine özgürlük denir.

Bireyler haklarını kullanarak ve sorumluluklarını yerine getirerek özgürce yaşayabilirler. Bireylerin istediği şehre seyahat edebilmesi (Görsel 1.29), istediği kitabı okuyabilmesi, dinî inancına göre ibadetlerini yerine getirebilmesi birer bireysel özgürlüktür. Zeynep’in bir bisiklet sahibi olması ve bisiklet sürmeyi öğrenmesi onun özgürlüklerindendir. Zeynep bisikleti, bisiklet yolunda kullanarak diğer insanlara saygılı davranmalıdır. Aksi hâlde trafik kurallarını ihlal edebilir; kendisinin ve diğer insanların yaşamını tehlikeye atabilir. Özgürlüklerimizi kullanırken başka insanlara saygılı olmalı, onların haklarını kullanmalarına engel olmamalıyız. Ülkemizde, bireylerin yaşadıkları sorunlar karşısında başvurabilecekleri kurumlar aşağıda verilmiştir. İnceleyiniz.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

6. Sınıf Anadol Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap