Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 208

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 208 Cevapları Anadol Yayıncılık‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 208

Demokrasi kavramını daha önce duydunuz mu? Sizce bu kavram ne anlama gelmektedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Demokrasi insanların düşüncelerine saygı gösterme demektir. Demokrasi sayesinde insanlar herhangi bir durumda düşüncelerini ve isteklerini özgürce dile getirebilmekteler.

Düşünelim Tartışalım

Yukarıda verilen metinden yararlanarak aşağıdaki soruları cevaplayınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Sınıf başkanını belirlemek için izlenen yol sizce uygun mudur? Niçin böyle düşünüyorsunuz?

  • Cevap: Doğrudur. Çünkü Bu seçimlerde sınıfta öğrenim gören her öğrencinin oy verme ve sınıf başkanlığına aday olma hakkı vardır.

Sizce sınıf başkanlığı seçiminde neden tüm öğrencilerin oy verme hakkı bulunmaktadır?

  • Cevap: Çünkü kendileri ile ilgili bir karar alınacağından hepsinin kendi gelecekleri ile ilgili bu olayda söz haklarının olmasından dolayı.

Sınıf başkanlığı seçiminin demokrasi açısından önemi nedir? Açıklayınız.

  • Cevap: Öğrencilere oy verme ve seçimlerde aday olma haklarının sorumluluğunun bilincinin küçüklükten itibaren verilmesi öğretilmesi bakımından değerlidir.

6. Sınıf Anadol Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 208 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap