Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 166

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 166 Cevapları Anadol Yayıncılık‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 166

Ülkemizde bozkır bitki örtüsünün yaygın olduğu topraklar üzerinde genellikle küçükbaş hayvancılık (Görsel 5.24) yapılır. Ülkemizin ortası ve doğusu küçükbaş hayvancılık için uygun yerlerdir.

Toprak üzerinde birçok bitki yetişir. Arılar bal yapabilmek için bu bitkilerin özlerini toplar. Ülkemizde bitki çeşitliliğinin fazla olduğu Muğla, Rize, Kars gibi şehirlerimizde arıcılık yapılmaktadır (Görsel 5.25).

Ülkemizin doğusunda ve Karadeniz kıyısında bulunan yaylalarda büyükbaş hayvanlar (Görsel 5.26) genellikle çayırlarda otlatılarak beslenir.

İpek böcekleri, dut ağacının yapraklarıyla beslenir (Görsel 5.27). Bursa ve çevresi ipek böcekçiliği için uygundur.

Tarım ve hayvancılık faaliyetleri sonucunda üretilen ürünlerin bazıları sanayide ham madde olarak kullanılır. Bununla ilgili verilen örnekleri inceleyiniz.

Tarım alanlarında yetiştirilen ayçiçeği, zeytin, mısır ve susam gibi ürünlerin gıda sanayisinde ham madde olarak kullanılmasıyla yağ üretimi yapılır (Görsel 5.28).

Tarım alanlarında yetiştirilen şeker pancarının sanayide ham madde olarak kullanılmasıyla şeker üretimi yapılır (Görsel 5.29).

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

6. Sınıf Anadol Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap