Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 141

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 141 Cevapları Anadol Yayıncılık‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 141

Düşünelim Tartışalım

Mars’ta su bulunmasının gelecekteki yaşam üzerine etkileri neler olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Mars yüzeyinde uzun zamandır bulunması umut edilen oksijenin, yeraltında, yüzeyin üzerini kapladığı tuzlu suyun içinde korunduğu keşfedildi. Saklı oksijenin Dünya’ya benzer bir şekilde, milyonlarca yıla yayılacak şekilde yaşam evrimine neden olabileceği düşünülebilir. Bu da yaşamın sadece bizim dünyada değil uzayın farklı bir gezegeninde de olabileceği sonucunu ortaya koymaktadır.

Üç boyutlu yazıcıların yaygınlaşmasının gelecekteki yaşam üzerine etkileri neler olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: 3DP teknolojisi ile üretilen ürünlere bazı örnekler verecek olursak: medikal malzemeler, kemik, diş sağlığı ile ilgili ürünler, otomobil parçaları, araç prototipleri, uçak motoru parçaları, silahlar, çikolata, şeker ve giyilebilir teknoloji en bilinen örnekler olarak öne çıkmaktalar. Güncel kullanımın dışında gelecekte teknolojinin nasıl ürünlerin üretilmesine katkıda bulunacağı büyük bir tartışma konusu. Sanayi Devrimi 4.0 olarak da bilinen yeni akımın bir parçası olarak görülen 3DP teknolojisi; otomasyon ve temiz enerji gibi umut vaat eden teknolojiler arasındadır.

6. Sınıf Anadol Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap