Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 108

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 108 Cevapları Anadol Yayıncılık‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Anadol Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 108

Aşağıda verilen haritayı inceleyiniz (Harita 3.23). Ülkemizde yapılan sanayi faaliyetlerini harita üzerinde göstererek bunların nüfusun dağılışı üzerindeki etkisini tartışınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Harita’da görüldüğü gibi sanayi faaliyetlerinin en yoğun olduğu bölge Marmara bölgesidir. Ülkemizdeki en yoğun nüfus dağılımına sahip bölgede Marmara Bölgesi’dir. Bu nedenle nüfus dağılımının sanayileşmeyle doğrudan bağlantısı olduğu söylenebilir.

Aşağıda verilen haritayı inceleyiniz (Harita 3.24). Ülkemizdeki maden ve enerji kaynaklarını harita üzerinde göstererek bunların nüfusun dağılışı üzerindeki etkisini tartışınız. Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Aşağıdaki haritada görüldüğü gibi doğu ve kuzey doğu bölgelerinde maden ve enerji kaynaklarının kıtlığı görülebilir. Bu bölgelerde nüfusun az olması bu bilgiyle bağdaştırılabilir.

6. Sınıf Anadol Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 108 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap