Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 93

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 93 E Kare Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 93

Hindistan’da Sel Felaketi 500 Bin Kişiyi Etkiledi (2018).

Hindistan’da bir haftadır devam eden muson yağmurlarının yol açtığı sellerde en az 23 kişi hayatını kaybetti. Sellerden 500 bin insan etkilendi. Ulusal Afet Ajansı’ndan yapılan açıklamada, seller nedeniyle en az 23 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Ayrıca, sellerin bölgede 500 bin insanı etkilediği bilgisi verildi. Bölgedeki 500 bin hektarlık alanda 716 köy sular altında kaldı, binlerce kişi güvenli bölgelere tahliye edildi.

Irak-İran sınırında 7.3 Büyüklüğünde Deprem: Can Kaybı 400’e Yaklaştı (2017).

Irak-İran sınırında, merkez üssü Süleymaniye ve Halepçe şehirleri yakınında bir bölgede 7,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İki ülkede en az 380 kişi yaşamını yitirdi, 5.600’den fazla kişi de yaralandı. Özellikle İran’ın Kirmanşah eyaletinde bulunan Kasr-ı Şirin kentindeki binalarda büyük hasar oldu. Can kayıplarının en az 336’sının bu eyalette olduğu belirtildi.

Bali’de Yanardağ Bölgesi Boşaltılıyor (2017).

Endonezya’nın turistik adası Bali’de bulunan Agung Yanardağı’nda daha büyük bir patlama olasılığı nedeniyle Bali valisi 100 bin kişinin tahliye edilmesi gerekebileceğini söyledi. Şimdiye kadar 40 bin kişi tahliye edildi. Öte yandan yanardağdan yayılan kül bulutu hava yolu trafiğini de olumsuz etkiliyor. Birçok uçuşun iptal edilmesiyle 5 binden fazla yolcu Bali Adası’nda mağdur duruma düştü. Afet Yönetimi Kurulu Başkanı şöyle konuştu: Tehlike bölgesinde bulunan insanların tahliyesine başladık fakat tüm vatandaşlar bölgeden ayrılmadı çünkü hâlen güvende olduklarını düşünenler var.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

5. Sınıf E Kare Eğitim Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 93 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap