Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 74

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 74 E Kare Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 74

2. Konu: İklim ve İnsan

Anahtar Sözcükler: İklim, hava olayı Başlarken

Haritada (Harita: 3.3) bir şehir belirleyiniz. Bu şehirde verilen hava sıcaklıklarına göre hangi kıyafetlerinizi giyeceğinizi nedenleriyle açıklayınız.

  • Cevap: Ben Sinop’ta yaşadığımı düşünüyorum. Sinop’ta yağış gösterdiğinden dolayı uzun kollu ve kapşonlu kıyafet giyerdim. Mont da alırdım yanıma şemsiye de. Yağmurdan ıslanmamak gerekmektedir.

Hava durumunu takip etmek niçin önemlidir?

  • Cevap: İnsanın doğal olarak yaşanabilecek hava felaketlerine hazırlıklı olmasını sağlar. Hava durumuna göre günlük işlerimizi planlarız. Yağmurlu günde dama biber serilmez, ya da çok aşırı sıcak olacaksa hava dışarı çıkılmaz gibi.

Aşağıda çeşitli faaliyetler görüyorsunuz. Sizce iklimin bu faaliyetler üzerinde nasıl bir etkisi olabilir? Kendi tecrübelerinize dayanarak açıklayınız.

  • Cevap: Üzüm yetiştirmek veya toplamak için havanın uygunluğuna dikkat edilir. Kayak yapılacaksa kar yağışının olması gerektiğinden kalın kıyafetler giyilir gibi tecrübeler edinebiliriz.

5. Sınıf E Kare Eğitim Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 74 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap