Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 48

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 48 E Kare Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 48

Bu bölümdeki nesnelerden tarihî değeri olan, evinizde veya tanıdıklarınızda bulunanların üzerine işaret koyunuz. Bunlardan birini seçerek defterinize, size veya tanıdığınıza kimden kaldığı, ne işe yaradığı gibi bilgileri içeren kısa bir tanıtım yazısı yazınız.

  • Cevap:

Doğal varlıklarla ilgili kavram ağını örnekten yararlanarak doldurunuz.

DOĞAL VARLIKLAR

➢ orman

  • Cevap:

➢ göl
➢ dağ
➢ ova
➢nehir
➢yayla
➢deniz
➢mağaralar

NELER ÖĞRENDİK?

GÖZDEN GEÇİRME

Çevrenizdeki doğal varlıklar ve tarihî yerlerden hangilerini gördünüz? Gördüğünüz yerlerde neler hissettiniz? Belirtiniz.

  • Cevap: Ben geçen yaz ailemle yaşadığımız yer olan İstanbul’u gezmeye gittim. Doğal güzellikler olarak Belgrad Ormanları ile Boğaz2ın o muhteşem görüntüsünü gördüm. Tarihi yerler ile ilgili olarak da Galata Kulesi’ni, Süleymaniye Camisini ve Ayasofya’yı görme şansım oldu.

ÜRÜN DOSYASI

Yaşadığınız yerdeki doğal varlıklar, tarihî eserler, estetik veya kültürel değeri olan nesnelerle ilgili fon kartonu üzerine bir poster hazırlayınız. Posterinizde, bilgilere ve görsellere yer veriniz. Çalışmanızı sınıfa getirerek arkadaşlarınıza sununuz. Ürün dosyanızda saklayınız.

  • Cevap:

ÖZ DEĞERLENDİRME

1. Çevremdeki doğal varlıklara, tarihî eserlere, mekânlara ve nesnelere örnek verebilirim. 🙂
2. Çevremdeki doğal varlıkları, tarihî eserleri, mekânları veya nesneleri korumanın kültürel mirasa duyarlılık olduğunu bilirim. 🙂
3. Çevremdeki doğal varlıklar, tarihî eserler, mekânlar veya nesnelerle ilgili tanıtım yazısı hazırlayabilirim. 🙂

DİĞER KONUYA HAZIRLIK

Sınıfa çeşitli illerin kültürel özellikleri hakkında, yazılı ve görsel malzeme getiriniz. 51. sayfadaki son soruyu aile bireylerinize sorunuz.

  • Cevap:

5. Sınıf E Kare Eğitim Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 48 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
angry
1
clap
0
happy
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Yorum Yap