Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 47

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 47 E Kare Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 47

Geçmişten kalan, tarihî değer taşıyan birçok nesne hâlâ bizimle yaşıyor. Onların varlığı, kültürel etkileşimin ve devamlılığın esin kaynağıdır. Müzelerimizdeki eserler (Görseller: 2.28, 2.29, 2.30), geçmişten geleceğe uzanan kültürel miras hakkında bizlere birçok ipucu vermektedir.

Bu nesnelerin özellikleri hakkında neler söyleyebilirsiniz?

  • Cevap: Bu nesnelerin hepsi çok ince el işçiliği gerektiren ürünlerdir. Üçünde de fark ettiğim şey hepsinde yapanın kendi izini bırakması, yani her birinin tek olmalarından kaynaklı değerli olduklarıdır.

SIRA SİZDE

Aşağıdaki tabloları inceleyerek soruları cevaplayınız.

Bu bölümdeki eserlerden yakından veya uzaktan gördüklerinizin veya gittiklerinizin üzerine işaret koyunuz.

  • Cevap:

Bunlardan en çok hangileri sizi etkiledi? 

  • Cevap: Beni en çok cami etkiledi. Süleymaniye Camisini gezmeye gitmiştik ailemle. O muhteşem yapı içindeki süslemeler beni çok etkilemişti.

Çevrenizde bulunan bir tarihî mekânı veya yapıtı tanıtan kısa bir yazı yazınız.

  • Cevap: Alman Çeşmesi

Alman Çeşmesi, İstanbul’daki Sultanahmet Meydanı’nda, Sultan I. Ahmed Türbesi’nin karşısında yer alan çeşme. Alman İmparatoru II. Wilhelm’in Sultana ve İstanbul’a hediyesidir. Almanya’da yapılıp 1901’de İstanbul’daki yerine monte edilmiştir.

5. Sınıf E Kare Eğitim Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 47 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap