Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 28

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 28 E Kare Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 28

Çocukların haklarını kullanabilecekleri ortamların oluşturulması, kendileriyle ilgili kararlara katılımlarının sağlanması, hak ve ihtiyaçlarının gözetilmesi onların en doğal hakkıdır. Çocuk haklarının kullanımı ile ilgili aşağıdaki görselleri ve açıklamaları inceleyelim ve düşüncelerimizi belirtelim.

Okul öncesi eğitim almak beni avantajlı konuma getiriyor (Görsel: 1.29).

Aileme ve öğretmenlerime, futbola ilgim olduğunu söyledim. İstekli ve yetenekli olmam, futbol kulubüne katılmamı sağladı. (Görsel: 1.30)

Eğitim hakkımı kullanmam için ailem ve okul idaresi iş birliği içinde, merdivenleri rahat çıkabileceğim rampa yaptırdılar (Görsel: 1.31).

Özel yeteneklerim ve başarılarımdan dolayı bilim sanat merkezine yazıldım. Burası benim için çok faydalı (Görsel: 1.32).

İyileştirme seminerlerine katılarak suç teşkil eden konular hakkında bilgileniyorum. Bu seminerler bilinçlenmemi sağlıyor (Görsel: 1.33).

Bizleri ilgilendiren konularda görüşlerimizin alınması, bize değer verilmesi ve çeşitli projelerde görev almamız bizim hakkımızdır. Sosyal katılım sağlamamız konusunda bize destekleri için Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum (Görsel: 1.34).

  • Cevap: Gördüğüm üzere aslında çocuk olarak pek çok hakkım bulunmaktadır. Eğitimden sağlığa spordan çalışma yaşamına kadar bir çok alanda çok geniş haklara sahipmişim.

Çocuklara istek ve ihtiyaçlarına göre çeşitli imkânlar sağlanmazsa hangi sorunlar ortaya çıkabilir?

  • Cevap: Öncelikle çocukların bireysel farklılıklarını ve yeteneklerini ortaya koyma özgürlüklerini ellerinden almış oluruz. Bu da gelecek nesillerin sıkıntılı yetişmesine neden olur.

5. Sınıf E Kare Eğitim Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 28 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
unlike
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
angry

Yorum Yap