Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 25

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 25 E Kare Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 25

Gruplarla ilgili örnekleri inceleyelim. Akrabalarımızın, tanıdıklarımızın evlerine gitmemiz veya onların bizim evimize gelmesi karşılıklı bir hak olarak düşünülebilir. Bu ilişkilerde gruplarla kısa süreli birlikte oluruz. Gittiğimiz evlerde kendi evimizdeki gibi rahat hareket etmemiz normal karşılanmaz. Çünkü buna hakkımız yoktur. Gittiğimiz evde misafir olduğumuzu unutmamalıyız. Misafirliğe uygun davranışlar göstermeliyiz. Eğer bir sorumluluk verilmişse onu en iyi şekilde yerine getirmeliyiz.

Okuldaki spor takımına üye olmak, resim, müzik gibi alanlarda çeşitli çalışmalar yapmak ve kulüp faaliyetlerine katılmak sosyalleşmeye önemli katkılarda bulunur. Kulüp faaliyetleri yeni arkadaşlar edinilmesinde ve yeteneklerin keşfedilmesinde oldukça etkilidir. Spor takımlarının her biri aynı zamanda bir gruptur. Çünkü belirli bir amaç için bir araya gelmişlerdir. Millî takım oyuncusu olmak da oyunculara bazı haklar tanımaktadır. Millî formayı giymek ve ülkemizi uluslararası karşılaşmalarda temsil etmek sporcuların hakkıdır. Bir takımın başarılı olması, oyuncuların sorumluluklarını yerine getirmelerine bağlıdır. Spor karşılaşmalarını kitle iletişim araçları yoluyla takip ederken zamanımızı verimli kullanmaya özen göstermeliyiz.

SIRA SİZDE

Aşağıda, bir öğrencinin günlük planı yer alıyor. Önce planı inceleyiniz sonra soruların cevaplarını defterinize yazınız.

Sizce günlük plan yapmak niçin önemlidir?

  • Cevap: Çünkü insan hayatında en önemli şey zamandır. Plan yapmak zamanı verimli kullanmayı ve istediklerimizin başarılı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Kitle iletişim araçları günlük plan içinde yer almalı mıdır? Neden?

  • Cevap: Kesinlikle yer almalıdır. Mesela tablet, pc veya cep telefonunda ne kadar vakit geçireceğimizi önceden planlamalı ve koyduğumuz süreye uymalıyız.

Planlı yaşamanın görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmemize katkısı nasıl olabilir?

  • Cevap: Böylece hem görevimizi, sorumluluklarımızı yerine getirmek için enerjimiz kalır hem de gerekli vakti sağlamış oluruz.

Siz de kendinize uygun bir plan hazırlayınız.

  • CevapBen bir günümü şu şekilde planladım:

Sabah 8: uyanma, kişisel bakım yapma
Sabah 9: kahvaltı yapma
Saat 10: kitap okuma
saat 11: tablet hakkını kullanma
saat 12: öğle yemeği için anneye yardım etme
saat 2: uyuma
saat 4: ödev yapma
saat 6: anneye akşam yemeğinde yardım etme
saat 8: film izleme
saat 10: kişisel bakım ve uyuma

Fotoğraftaki sporcunun (Görsel: 1.25) rol, hak, görev ve sorumluluklarını göz önünde bulundurarak hangi davranışları göstermesi gerektiğini alttaki kutucuğa yazınız.

  • Cevap: Sağlığa zararlı alışkanlıklardan uzak durmalı, hocalarını dinlemeli, sağlıklı beslenmeli, saygı ve sevgi çerçevesinde rekabet etmelidir.

5. Sınıf E Kare Eğitim Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 25 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
clap
1
love
1
angry
0
happy
0
confused
0
sad
0
unlike

Yorum Yap