Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 22

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22 E Kare Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 22

Biz, iş birliğine ve yardımlaşmaya önem veren bir aileyiz. Evimizde herkes üzerine düşen görevleri yerine getirmeye çalışıyor. Sorumluluklarımızı bilmemiz ve buna göre davranmamız, bizi mutlu ve huzurlu bir aile yapıyor. Evde herkesin rolüne göre hakları ve sorumlulukları var. Annem ve babam, benim derslerimde başarılı olmamı istiyor. Tabi ki bu onların hakkı. Benim de başarımı kolaylaştıracak bir oda, masa ve sessiz bir ortamı sağlamalarını isteme hakkım var. Bunları bana sağladıkları için onlara çok teşekkür ediyorum. Planlı çalışmaya ve yaşamaya özen gösteririm.

Ders çalışma, kitap okuma ve uyku için ayırdığım zamana mutlaka uyarım. Arkadaşlarıma da zaman ayırırım. Onlarla bazen ders çalışırız bazen de oyun oynarız. Televizyonda birkaç tane program ilgimi çekiyor fakat televizyonun başında uzun süre kalmak sağlığımıza zararlı. Evimizde bir tane bilgisayar var ve herkes bu bilgisayarı günde en fazla yarım saat süreyle kullanabiliyor. Böyle bir sınırlama getirdik. Bu süre içerisinde işimizi bitirip bilgisayarın başından kalkıyoruz. Hem ihtiyacımızı gidermiş oluyoruz hem de birbirimizle konuşmaya vakit kalıyor. Sorumluluk içerisinde, haklara saygılı bir şekilde yaşamak beni daha bilinçli yapıyor. Hepimiz görev ve sorumluluklarımızı başarıyla yerine getirmek ve nitelikli zaman geçirmek için planlı çalışmalıyız (Görsel: 1.21).

SIRA SİZDE

Aşağıdaki tabloda bir evde yapılan bazı işlerin listesini görüyorsunuz. Her işin karşısında o işin kimler tarafından yapılabileceği ile ilgili bölümler vardır. Siz de bir evde bu işlerin kimler tarafından yapılması gerektiğini “✓” işareti koyarak belirlemeye çalışınız (Bir iş, birden fazla kişinin sorumluluğu atında olabilir. Tablonun son iki satırındaki boş yerlere yeni işler ekleyebilirsiniz.).

  • Cevap:

5. Sınıf E Kare Eğitim Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 22 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap