Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 191

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 191 E Kare Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 191

Bir sanat eseri veya bir roman, yüzyıllar sonra farklı ülkelerden insanlara esin kaynağı olabiliyor. Maddi ve manevi değerlerle yoğrulmuş eserler başka bir kişinin elinde farklı bir şekilde ortak miras ögesi olarak karşımıza çıkabiliyor. Bu da bilim ve sanatın evrensel olduğunu gösteriyor. Bilim insanlarının, araştırmacıların, sanatçıların ve yazarların da insanlığın ortak mirasının birer parçası olduğunu verdikleri eserlerden anlayabiliyoruz (Görsel: 7.32, 7.33, 7.34).

Kimya ve fizik alanlarında başarılarıyla öne çıkan ve 26 yaşında profesör olan Oktay Sinanoğlu (Görsel: 7.35)

Albert Einstein (Albert Aynştayn) ve Marie Curie (Mari Kuri), Paris’te Fen Fakültesi Genel Fizik Laboratuvarında (Görsel: 7.36)

Şimdi de ülkemizde bulunan ve UNESCO’nun yaptığı listede yer alan örnekleri inceleyelim.

Pamukkale Travertenleri, Denizli’nin merkezine 18 km uzaklıktadır. Buraya beyaz görüntüsünü veren termal sular eklem, cilt ve romatizma hastalıklarına iyi geliyor. Suyun sıcaklığı 35-100 derece arasında değişiyor. Travertenle- rin bembeyaz renginin bozulmaması için sıkı tedbirler alınmış durumda (Görsel: 7.37).

Mimar Sinan’ın “ustalık dönemi eserim” dediği Selimiye Camisi, 2. Selim adına 1568-1575 yıllarında yapılmıştır. Bu eser Osmanlı mimarisinin en önemlileri arasındadır. Kubbesinin yüksekliği 43,25 metredir. Minarelerinin yüksekliği 70,89 metredir. İznik çinileriyle süslü olan camide, medrese ve imaret de vardır (Görsel: 7.38).

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

5. Sınıf E Kare Eğitim Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 191 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap