Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 184

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 184 E Kare Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 184

3. Konu: Dünya Barışı İçin Turizm

Anahtar Sözcükler: Kültürel zenginlik, turizm, turist

Başlarken

Ülkelerin 2020 ve 2021 yıllarındaki turist sayıları ve sıralama değişiklikleri hakkında neler söyleyebilir siniz?

  • Cevap: Ne yazık ki söylenen yıllarda pandemi nedeniyle bazı ülkelerde turist sayısında ciddi düşüş olmuş, bazılarında ise artışlar gözlemlenmiştir. Bu da bu tabloyu açıklamaktadır.

Tablodaki ülkelerin ortak özellikleri hakkında neler söyleyebilirsiniz?

  • Cevap: Hepsinin turizm açısından zengin olduğunu ve turistlerin ülke ekonomisinde önemli katkıları olduğunu göstermektedir.

Dünyadaki ve Türkiye’deki turizm merkezli hareketliliklerin toplumların birbirini tanıması açısından önemini açıklayınız.

  • Cevap: Turistler farklı bir ülkeye girdiği andan itibaren yerel kültürün sanatı, ahlakı, inancı, gelenek ve görenekleri, kıyafetleri, mutfağı gibi kültürel zenginlikleriyle karşılaşır. Bu etkileşim farklılıklara saygı göstermeyi sağlar.

5. Sınıf E Kare Eğitim Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 184 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap