Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 182

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 182 E Kare Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 182

Irmak: Peki, ülkemizde e-ticaret işlemleri çok kullanılıyor mu?

Girişimci: Ülkemizde e-ticaret işlemleri gün geçtikçe artmaktadır. Bunun için yanda verilen 2018 ve 2021 yılları arasındaki e-ticaret bilgilerini içeren grafiği inceleyebiliriz. Görüldüğü gibi 2018 yılından 2021 yılına kadar e-ticarette artış olmuştur. Bu artışın gelecekte de devam edeceğini düşünüyorum.

Irmak: Hangi ülkeler Türkiye ile sınır ötesi e-ticaret yapmayı seçiyor?

Girişimci: 1. sırada Birleşik Arap Emirlikleri var. Hindistan, Rusya, İsrail, Mısır ve Hollanda da sıklıkla Türk firmalarının e – ihracat sitelerini ziyaret ediyor. Aslında ülkemizin, birçok ülkeden e-ticaret müşterisi var. Bunda girişimcilerimizin e – ihracat sitelerine yatırım yapmaları önemli bir etken.

Irmak: Yurt dışında bu konuda neler yapılıyor?

Girişimci: Hollanda, bu konuda etkili çalışmalar yapıyor. Avrupa Birliği üyesi ülkelerin pazarları ve tüketici tercihleri hakkında bilgiler veriyor. Bu bilgiler arasında ürünlerin dağıtımı, fiyatlar, vergiler, fuarlar, reklam verme yöntemleri gibi son derece önemli bilgiler de yer alıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde ise ülkeye giren her kon- teynırdaki ürünlerin fiyat bilgileri de var. Bazı genel ağ adreslerinde ise en son icatlar ve yeniliklerden bahsediliyor. Borsa üzerinden yapılan işlemler, iletişim teknolojisi ile gerçekleştiriliyor. Böylece New York (Niv York), Londra, Tokyo, Hong Kong, Malezya, İsviçre borsalarıyla ilişki kuruluyor. Ülkemizde borsa işlemleri, Borsa İstanbul üzerinden gerçekleştiriliyor.

SIRA SİZDE

Görsel: 7.9, 7.10 ve 7.11’le açıklamaları eşleştiriniz. 

  • Cevap:

e-ticaret: Herhangi bir ürün ya da hizmet için çeşitli ödeme yöntemleriyle bir genel ağ adresi üzerinden ticaret yapmanızı veya sipariş vermenizi sağlayan alışveriş işlemine denir. (E-ticaret)

e-imza: Kimlik doğrulama amacıyla kullanılan elektronik bir veridir. Elektronik ortamdaki verinin sizin kontrolünüzden geçip geçmediğini veya başkası tarafından bu veride değişiklik yapılıp yapılmadığını ortaya koyar. (Borsa)

Borsa: İnsanların döviz veya mal alışverişlerinin, devlet denetimi altında yapıldığı yer. (E-imza)

5. Sınıf E Kare Eğitim Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 182 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap