Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 16

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 16 E Kare Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 16

2. KONU: Çok Boyutlu Bir İş

Anahtar Sözcükler: Çok boyutluluk, olay, bilimsellik

Başlarken

Beyza, üniversite sınavını kazanmasından dolayı eğitimini başka bir şehirde devam ettirecek olan bir öğrencidir. Üniversitesinin bulunduğu şehre daha önce gitmemiştir (Görsel: 1.15).

Sizce bu durumdan Beyza, ailesi ve çevresi nasıl etkilenir? Çevresindekiler Beyza’ya (Görsel: 1.16) neler söyler? (Bu olayın olumlu ve olumsuz yönlerini ayrı ayrı değerlendiriniz.)

  • Cevap: Beyza ilk önceleri yabancılık çekecektir. Hiç tanımadığı yerin kültürü gelenek ve göreneklerine alışması zaman alacaktır. Çevresindekiler ona hem öğütler verir hem de biraz moralini bozabilir. Kimi bilmediği yerin tehlikeli olduğunu kimisi de yine de üniversite okumanın çok büyük bir başarı olduğunu söyleyebilir.

5. Sınıf E Kare Eğitim Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 16 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
unlike
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
angry

Yorum Yap