Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 158

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 158 E Kare Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 158

2. Konu: Yönetim Birimi

Anahtar Sözcükler: Yerel yönetim, temsilci, vali, kaymakam, belediye başkanı, muhtar

Başlarken

Cumhuriyetimizin 98. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Karabük’te büyük bir coşku ile kutlandı (Görsel: 6.5). Valimizin halkın, protokolün ve öğrencilerin bayramını kutlamasının ardından tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile devam etti. Vali konuşmasında “Şanlı tarihimiz boyunca esarete boyun eğmemiş, istikbali uğuruna nice zaferlere imza atmış aziz milletimizin bundan bir asır önce yazdığı destanın dönüm noktası olan cumhuriyetimizin ilanını birlik, dirlik ve beraberlik içinde kutlamanın onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

Valinin yaptığı konuşmayı, kendisinin görev ve sorumlulukları açısından değerlendiriniz. 

  • Cevap: Vatanın bağımsızlığı ve milletin birliği için her türlü güvenlik önlemlerini almakla yükümlü olmakla beraber her türlü milli bayramın kutlanmasında ön planda olmalıdır.

5. Sınıf E Kare Eğitim Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 158 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap