Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 108

“5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Sayfa 108 E Kare Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları E Kare Yayınları Sayfa 108

3. Konu: Güvenli Genel Ağ

Anahtar Sözcükler: Online alışveriş, güvenli genel ağ kullanımı, kimlik hırsızlığı, genel ağ

Anahtar Kurumlar: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu

Başlarken

Çocuklar için özel olarak hazırlanmış bir genel ağ sitesine güvenli çocuk adresine girerek ulaşabilirsiniz (Görsel: 4.2). Sizce böyle bir genel ağ sayfasının oluşturulma nedeni ne olabilir?

  • Cevap: Çocukların kontrol altında tutulan ve güvenirliği sağlanmış internet sitelerinde vakit geçirmeleri zararlı olacak her şeyden uzak tutulmaları için yapılmış olduğunu düşünüyorum.

Toplumumuzda, genel ağı kullanma yoğunluğu her geçen gün artıyor. Bir yandan istek ve ihtiyaçlarımızı sanal ortam sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde karşılarken bir yandan da çeşitli bilgilere ulaşabiliyoruz.

Peki, ziyaret ettiğimiz genel ağ adresleri ne kadar güvenli?

  • Cevap: Evde güvenli genel ağ profili kullanıyoruz. Böylece zararlı sitelerden korunuyoruz. Bilmediğimiz e – postaları açmıyoruz. Çünkü bilgilerimiz çalınabilir.

Bu genel ağ adreslerinden veya kullandığımız bilgisayar ve cep telefonlarından oluşabilecek tehlikelerin yeteri kadar farkında mıyız?

  • Cevap: Benimle ve ailemle ilgili özel bilgileri, fotoğrafları paylaşmıyorum. Çünkü paylaştıklarım istemediğim kişiler tarafından görülebilir

Bilgisayar kullanırken güvenlik kurallarına uyuyor muyuz? 

  • Cevap: Adım, yaşım, okulum, sınıfım, adresim, telefon numaram, T.C. kimlik numaram, ailemin kredi kartı numarası gibi başkalarının bana ulaşabileceği bilgileri genel ağda başkalarıyla paylaşmıyorum.

Bu kılavuzdaki maddelerin hangileri hakkında daha önceden bilginiz vardı? Açıklayınız. Genel ağı güvenli kullanmanın önemini açıklayınız.

  • Cevap: Hemen hepsi hakkında bilgim vardı. Çünkü derslerde öğretmenlerim evde de ailem beni bu konuda bilgilendirmişti.

5. Sınıf E Kare Eğitim Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 108 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap