Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 97

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 97 Cevapları Ata Yayıncılık‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 97

Sizce görselde anlatılmak istenen nedir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Genel ağ üzerinden iletişim kurduğumuz kişiler acaba nasıl insanlardır? Çünkü karşımızda kim olduğunu bilmeden bizler onlarla iletişim kuruyoruz. Bence görselde bu soruna dikkat çekilmektedir.

Günümüzde bilgisayar ve genel ağ, sadece yetişkinlerin değil çocukların da oldukça sık kullandığı iletişim araçlarıdır. Birçok anne baba, bilgiye daha çabuk ve etkin bir şekilde ulaşmak için çocuklarına bu tür imkânları sunmak istemektedir. Türkiye’de genel ağ kullanımı hızlı bir şekilde yaygınlaşmaktadır. Özellikle çocuklar ve gençler teknolojik gelişmelere yoğun ilgi göstermektedir. Genel ağ; dünyada yaşanan gelişmelerden haberdar olmaları, öğrenmeleri ve eğlenmeleri için çocuklara bir ortam sunar. Bunun yanında genel ağ, güvenli kullanılmadığında çocukların yasal olmayan, şiddet içeren sitelere erişimini sağlamakta ve tehlikeli insanlarla iletişime geçmelerine neden olarak çeşitli risklerle karşı karşıya kalmalarına da ortam hazırlamaktadır.

Yukarıdaki görsellerden hareketle bilinçsiz genel ağ kullanımının neden olabileceği tehlikeleri sıralayınız.

  • Cevap: İnternet kullanımı için geçirilen uzun saatler, çocuklarda hareketsizlik ile birlikte yeme bozuklukları ve ortopedik sorunları da beraberinde getirmektedir. Uzun süre kullanmak baş ağrısına neden olmaktadır. Ayrıca istenmeyen zararlı içeriklerin de görülmesine neden olabilmektedir.

5. Sınıf Ata Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
confused
0
happy
0
clap
0
love
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap