Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 93

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 93 Cevapları Ata Yayıncılık‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 93

Göz ardı etmeniz gereken sağlıklı beslenme efsaneleri
Beyaz gıdaların kilo alımına neden olabileceğini ya da peynirin kalbinize zarar verebileceğini hiç duydunuz mu? Bunun gibi göz ardı etmeniz gereken sağlıklı beslenme efsanelerini paylaşıyoruz. Doğru bildiğiniz yanlışlar ile beslenmenize dikkat etmeden yaşıyorsunuz. Bu yanlışlar sağlığınıza zarar verebilir. Bunun için besin tüketiminde dikkat etmeniz gereken unsurlardan bazıları şunlardır: Küçük öğünler metabolizmayı yavaşlatır. Zayıf ve ince insanlar sık sık ve düzenli yemek yediklerini söylerler. Ancak uzmanlara göre, metabolizmanın sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmesi için her iki saatte bir yemek yememiz gerektiği anlayışı gerçekte bir efsanedir. Her saat başında ya da günün belirli saatlerinde yemek yemenin kilo kaybı üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Hatta düzenli atıştırma vücudumuzun ihtiyaçları gözetilmezse kilo alımına neden olabilir.

1. Birinci kaynağın güçlü ve zayıf yanlarını yazınız.

  • Cevap: Birincil kaynak özellikle bilimsel bir metindir ve güvenirliliği çok yüksektir. Ancak bilimsel bir yazı olduğu için günlük yaşamdan az örnek verilmiştir. Bu da zayıf yönüdür.

2. İkinci kaynağın güçlü ve zayıf yanlarını yazınız.

  • Cevap: İkincil kaynak bir gazete haberidir ve n yazık ki kesin bir bilgi içermemektedir. Daha çok görüş bildirmektedir Bu zayıf yönüdür. Ancak günlük yaşamdan çarpıcı örnekler vermiştir bu da güçlü yanıdır.

3. Hangi kaynaktaki bilgi daha güvenilirdir? Neden?

  • Cevap: Birincil kaynak çünkü bilimsel bir metindir ve güvenirliliği çok yüksektir.

4. Hangi kaynaktaki bilgiler bilimsel verilere dayanmaktadır? Neden?

  • Cevap: Birinci kaynaktaki bilgiler. Çünkü yıllar süren bilimsel araştırmalar sonucu ortaya konulan sonuçlardır.

5. Hangi kaynaktaki bilgiler popüler unsurlardan oluşmaktadır? Neden?

  • Cevap: İkincil kaynaktaki bilgilerdir çünkü amaç halkın ilgisini çekmektir bu yüzden daha popüler bilgiler içerir.

5. Sınıf Ata Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
love
0
happy
0
clap
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap