Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 75

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 75 Cevapları Ata Yayıncılık‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 75

Doğal kaynakların sınırsız olmadığını göz önünde bulundurarak bu kaynakları bilinçli kullanmak ve doğal çevreyi değiştirirken diğer canlılara ve doğaya zarar vermemek hepimizin sorumluluğudur.

Doğal ortamı çevreye zarar vermeden değiştirmek mümkün müdür? Düşüncelerinizi örneklendirerek arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Bulunduğu çevreyi kendi yararı doğrultusunda şekillendiren insanın, özellikle Sanayi Devrimi sonrasında doğa üzerindeki etkisi oldukça artmış ve birçok çevre sorunu ortaya çıkmıştır. Doğal ortamı bencilce sadece bizim işimize yarayacak şekilde değiştiriyoruz. Oysa nehirleri kirletmeden, ormanları yok etmeden de evler yollar yapabiliriz. Ne yazık ki bizler sadece yok ederek kendimize yaşam yerleri inşa ediyoruz.

5. Sınıf Ata Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 75 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap