Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 176

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 176 Cevapları Ata Yayıncılık‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 176

Truva, dünyadaki en ünlü antik kentlerden biridir (Görsel 7.37). Truva’da görülen 9 katman, kesintisiz 3.000 yıllık bir zamanı göstermekte; Anadolu, Ege ve Balkanların buluştuğu bu benzersiz coğrafyada yerleşmiş olan uygarlıkları izlememizi sağlamaktadır. Çok köklü bir tarihî geçmişe sahip bu bölge, 1998 yılında Dünya Miras Listesi’ne girmiştir. Bursa’nın Cumalıkızık köyü, 2014 yılında UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne alınmıştır. Bölge, Orhan Gazi Külliyesi ve çevresini içine alan Hanlar Bölgesi, Hüdavendigar Külliyesi, Yıldırım Külliyesi, Yeşil Külliye, Muradiye Külliyesi ve Cumalıkızık köyü olmak üzere toplam altı bölümden oluşur (Görsel 7.38).

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

5. Sınıf Ata Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 176 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap