Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 130

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 130 Cevapları Ata Yayıncılık‘a ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ata Yayıncılık Ders Kitabı Cevapları Sayfa 130

Üretilen ürünlerin tüketiciye ulaşmasını sağlayan dağıtım faaliyetlerinin her geçen gün önemi artmaktadır. Bu nedenle dağıtımı kolaylaştıracak projelere her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. İşte bu projelerden bir örnek:

PTT’den müthiş yenilik. Kargolar artık akıllı cihazlar ile teslim alınabilecek.

PTT artık Kargomatlar (Görsel 5.30) sayesinde vatandaşların kargolarını, 7 gün 24 saat teslim edebilecek. Cihazın yurt içinde ilk kez PTT tarafından kullanılacağını söyleyen kurum yetkilileri, bu cihazı ihraç etmeyi hedefliyor. Vatandaşların hayatını kolaylaştırmak amacıyla üretilen cihaz sayesinde özellikle, çalışan insanların mesai saatleri dışında da kargolarını alabilmeleri amaçlanıyor.

Üretim, dağıtım, tüketim zincirinin son halkasını tüketim aşaması oluşturur. Üretilen malların, tüketiciye ulaştırılırken bozulmadan saklanması oldukça önemlidir. Bilim insanları ambalajlama yöntemleri üzerinde çalışarak gıdaların bozulmasını önlemeye yönelik çeşitli projeler yürütmektedir. Bu alanda Türk bilim insanları da önemli çalışmalara imza atmıştır. İşte size bu çalışmalardan bir örnek:

Sabancı Üniversitesi tarafından geliştirilen ve gıdaların raf ömrünü uzatan nanokil katkılı gıda ambalaj teknolojisi ABD’de düzenlenen bir konferansta büyük ilgi gördü (Görsel 5.31). Araştırma ekibinde yer alan Hayriye Ünal bu ambalaj sayesinde gıda güvenliğinin sağlanıp bozulmaya bağlı ekonomik zararın azaltılacağını ifade etti.

Günümüzde bilimsel, teknolojik, ekonomik vb. alanlarda meydana gelen gelişmeler, içinde yaşadığımız toplumda değişikliklere neden olmaktadır. Toplumsal koşullar değiştikçe ilgi, ihtiyaç ve sorunlar da farklılaşmaktadır. Sizler de çevrenizde kimi zaman sizi ya da başkalarını ilgilendiren ihtiyaçlar fark edebilirsiniz. Bu sorunların çözümünü sadece yetişkinlere bırakmak yerine sizler de birşeyler yapabilirsiniz. Bir ihtiyaç ya da sorunu fark etmek, bunların çözümü noktasında kafa yormak, ilgili kurum ve kuruluşlara başvurmak çözüm yolu bulmanızı sağlayabilir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

5. Sınıf Ata Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 130 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap