Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Doğru ve Güvenilir Bilgi Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayıncılık 4. Ünite Bilim, Teknoloji ve Toplum Sayfa 99, 100, 101 Doğru ve Güvenilir Bilgi Etkinlik Soruları ve Cevapları

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Doğru ve Güvenilir Bilgi Cevapları

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı

Sanal ortam ifadesinden ne anlıyorsunuz? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla pay­laşınız.

  • Cevap: Sanal ortam, insanların yüz yüze bulunmadığı ortamdır. Gerçek ortamın tersidir yani gerçek olmayan ortamdır. Genelde internet ortamları için kullanılır. İnternette sözlük, Chat, forum, sosyal medya sitelerinde insanlar toplanırlar. Yada ara ara uğrayarak etkileşimde bulunurlar ama birbirlerini reel olarak hiç görmezler. Bu birlikte olma ortamı sanal ortam olarak adlandırılabilir. İnsanlar birbirlerini görmedikleri için kimliklerinin deşifre olamayacağını düşünürler. Rahatça diğerlerine hakaret ederler, gelişi güzel yazarlar hatta bazen suç eylemine bile bulaşırlar ve bunları yaparken yakalanmayacaklarını düşünürler. Halbuki gerçekte öyle değildir. Günümüz teknoloji ve internet dünyasında eylem gerçekleştiren her bir birey çok hızlı bir şekilde emniyet   görevlileri tarafından yakalanmaktadırlar.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

Araştırma verilerine göre aşağıdaki soruları cevaplayınız. Cevaplarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

İnsanlar sanal ortamı hangi amaçlarla kullanmaktadır?

  • Cevap: İnsanlar, sanal  ortamı farklı amaçlarla kullanmaktadır. Bu amaçların başında iletişim kurmak gelir. İnsanlar sevdikleriyle sohbet etmek için sanal ortamı kullanırlar. Bunun yanında araştırmalarını yapmak, oyunlar oynamak, vakit geçirmek, müzik dinlemek, haberleri takip etmek ve daha birçok amaçla sanal ortamı kullanırlar

Siz sanal ortamı hangi amaçla kullanıyorsunuz?

  • Cevap:  İletişim, resmi işlemler, oyun, eğlence, haber.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 101 Cevabı

Sanal ortamda ulaştığınız bilgilerin doğruluk ve güvenilirliğini sorgulamak niçin gereklidir? Düşüncelerinizi defterinize yazınız.

  • Cevap: Sanal ortamda kaynaklı ya da kaynaksız olarak birçok bilgi yer almaktadır. Bu bilgiler insanların kullanımına sunulmaktadır. Sanal ortamda bir bilginin alınıp kullanılabilmesi için farklı kaynaklardan araştırılması gerekir. Böylece bilginin güvenilir ve sağlam olduğu anlaşılır.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 99, 100, 101 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!