Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Çevremizdeki Güzellikler Cevapları

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Anadol Yayıncılık 2. Ünite Kültür ve Miras Sayfa 40, 41, 42, 43, 44 Çevremizdeki Güzellikler Etkinlik Soruları ve Cevapları

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Çevremizdeki Güzellikler Cevapları

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

Çevrenizdeki doğal güzelliklerden hangilerini biliyorsunuz? Düşüncelerinizi arka­daşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Çevremizdeki doğal güzelliklerden, tarihi yapıları, nehirleri, mağaraları, ormanları, yeşil alanları biliyorum. Mesela Kapadokya, İstanbul Boğazı, Belgrad Ormanı, Pamukkale bunlara örnektir.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

Kendinizi bir turist rehberi olarak düşününüz. Sizden çevrenizi turistlere tanıtmanız isteniyor. Çevrenizde yer alan doğal varlık, tarihî mekân, nesne ve eserleri araştırınız. Araştırma sonucunda elde ettiğiniz bilgilerle bir poster çalışması hazırlayınız. Hazırladığınız çalışmayı sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Gelibolu Yarımadası Tarihî Millî Parkı, Birinci Dünya Savaşında Çanakkale’de deniz ve kara savaşlarının yapıldığı yerler park içerisinde yer alıyor. Batık gemiler, toplar, siperler, kaleler ve burçlar gibi savaşla ilgili yüzlerce kalıntıyı görmenin yanı sıra şehitlikleri ve anıtları da gezmek mümkündür. Burada, Baba kale, Truva Antik Şehri, Assos’ta yer alan Athena Tapınağı vardır. Tarihi mekanları ile ünlü Çanakkale, doğal güzellikleriyle de görülmeye değer illerimizden biridir. Gökçeada ve Bozcaada, şehrin önemli doğal mekanlarındandır.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

Çevrenizdeki doğal varlık, tarihî mekân, tarihî eser ve tarihî nesnelere örnekler veriniz. Defterinize örnekler yazınız.

  • Cevap:

Doğal varlıklar : Ormanlar, deniz ve nehirler örnek verilebilir.
Tarihi Mekanlar ; Camiler, hamamlar, köprüler örnek olarak verilebilir.

5. Sınıf Anadol Yayıncılık Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 40, 41, 42, 43, 44 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!