Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 86 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 86 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 86 Cevapları Pasifik Yayınları

Ben, sağlığıma çok dikkat ederim. Bunun için de öncelikle beslenmeme önem veririm. Abur cuburlardan olabildiğince uzak dururum. Öğünlerimi asla ihmal etmem. Annemin, babamın pişirdiği yemekleri yerken hiç nazlanmam. Tabağıma yiyebileceğim kadar yemek alırım ve onları bitirmeden masadan kalkmam. Kardeşim de benim gibidir. O da bütün besinlerden yeteri kadar tüketir. Ayrıca, vücudumuz için gerekli olan meyve, sebze, et, balık, bakliyat ve süt ürünleri gibi besinleri öğünlere bölerek tüketiriz. Bu konuda aile büyüklerimizin uyarılarını dikkate alırız. Sağlığımızı korumak ve büyümek için bunun önemli olduğunu biliriz.

Aşırı yemek yemenin obezite denilen hastalığa neden olduğunu biliyorum. Özellikle hamurlu, yağlı, şekerli yiyeceklerin aşırı tüketilmesinin bu hastalığın başlıca nedeni olduğunun farkındayım.

  • Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 86 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap