Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 80 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 80 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 80 Cevapları Pasifik Yayınları

Bakkal Hüseyin Bey’den süt, ekmek, su, tuz gibi ürünler alırız. Hüseyin Bey, asla, tarihi geçmiş ürünleri satmaz. Biz yine de ne olur ne olmaz diye ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol ederiz. Eti Talip Usta’dan, tatlılarımızı ise Yeşim Pastanesinden alırız. Özellikle gıda ürünlerinin son kullanma tarihlerinden önce tüketilmesi gerektiğini iyi bilirim. Nereden ne alırsak alalım, son kullanma tarihine mutlaka bakarım. Aylık alışverişimizi marketten yaparız. Orada da ne alırsak alalım, son kullanma tarihine ve ürünün içeriğine bakarız. Annem ve babam zararlı madde
içeren ürünleri asla almazlar. İçinde katkı maddelerinin yer aldığı ürünleri almaktan kaçınırız. Bunun yanında gazlı içecekler, cipsler, şekerlemeler de almayız.

Elektrikli ev eşyaları alırken eşyanın çalışıp çalışmadığını kontrol ettiririz. Ayrıca bu eşyaların TSE ve garanti belgelilerini almayı ihmal etmeyiniz. Ben ve kardeşim de aile büyüklerimiz gibi bilinçli tüketiciyiz. Yiyecek ve içecekleri güvendiğimiz yerlerden alırız. Nerede üretildiğini bilmediğimiz ürünlerin sağlığımıza zararlı olabileceğinin bilincindeyiz.

  • CevapBu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 80 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap