Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 65 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 65 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 65 Cevapları Pasifik Yayınları

Aşağıdaki tabloda soldan sağa ve aşağıdan yukarıya gizlenen kelimeleri bulunuz. Bulduğunuz kelimelerle metinde eksik bırakılan yerleri tamamlayınız.

  • Cevap:

Zeynep, evdeki kaynakları tasarruflu kullanır. Gereksiz yere yanan lambaları hemen söndürür. Televizyon izlemediği zamanlarda ise televizyonu sadece kumandasından değil Düğmesinden de de kapatır. Tabağına yiyebileceği kadar Yemek koyar. Ekmeği asla israf etmez. Ekmekler hemen bayatlamasın diye ekmekliğin kapağını hep kapalı tutar. Giysilerinin eskimemesi için onları çok özenli kullanır. Kendisine küçük gelen giysilerinin ihtiyaç sahibi çocuklara verilmesini ister. Harçlığını da gereksiz yere harcamaz, çok istediği şeyler için biriktirir. Zeynep, sadece bunlardan sağlamaz. Zamanını kullanırken de çok dikkatlidir. Bu nedenle kendine bir plan yaptı. Ders çalışma, oyun ,dinlenme ve televizyon izleme saatlerini ayarladı.

1. Evde, elektrik ve suyu kullanırken nelere dikkat ediyorsunuz? Söyleyiniz.

  • Cevap: Evde gereksiz yanan lambaları söndürürüm. Boşa akan suyu kapatırım.

2. Giyeceklerinizin hemen eskimemesi için neler yapıyorsunuz? Anlatınız.

  • Cevap: Onları kirletmemeye, özenli kullanmaya ve yıpratmamaya dikkat ediyorum.

3. Yiyeceklerinizin boşa gitmemesi ve ekmeğinizin israf olmaması için neler yapıyorsunuz? Anlatınız.

  • Cevap: Tabağıma bitirebileceğim kadar yemek koyarım. Kalan ekmekleri dolaba koyarım ve bir gün sonra dahi o ekmeği tüketmeden yeni bir ekmek tüketmem.

4. Harçlığınızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Söyleyiniz.

  • Cevap: Harçlığımı okulda harcıyorum. Harçlığımı boş yere harcamıyor, gereksiz şeyler almıyorum. O gün harçlığımdan para artarsa kumbarama atıyor, bu şekilde paramı biriktiriyorum.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 65 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap