Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 40 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 40 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 40 Cevapları Pasifik Yayınları

29 Ekim bin dokuz yüz yirmi üç tarihi ülkemizde cumhuriyet yönetiminin ilan edildiği gündür. Bugün millî bayram günüdür. Her yıl 29 Ekim gününü Cumhuriyet Bayramı olarak coşkuyla kutlarız. Cumhuriyet Yönetiminden önce devletimizin adı Osmanlı Devletiydi.
Eskiden ülkelerde tek kişi egemendi. Ülkelerini diledikleri gibi yöneten bu kişilere padişah, şah, kral, hakan, sultan denirdi. Yönetim çoğu zaman babadan oğla geçerdi. Bu yüzden de bazen yaşı küçük çocuklar bile ülkenin başına geçerdi.
Eskiden yöneticileri halk seçmezdi. Cumhuriyetle birlikte bu değişti. Cumhuriyet yönetiminde yaşını doldurmuş herkesin seçme ve seçilme hakkı vardır. Seçilen temsilciler yasalar yapar, yöneticileri millet adına denetler. Yönetilenler dilerlerse seçimlerde yöneticilerini değiştirirler.

  • Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap