Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 38 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 38 Cevapları Pasifik Yayınları

İLKÖĞRETİM HAFTASI

Bir milletin okuryazar oranı yüksek olursa o millet her alanda büyük gelişmeler gösterir. Cumhuriyetin ilk yıllarında ülkemizde okuma yazma bilenlerin sayısı azdı. Pek çok yerde okul bile yoktu. Ülkemiz Kurtuluş Savaşından yeni çıkmıştı. Bağımsızlığını kazandıktan sonra, Atatürk’ün emriyle her tarafta okuma yazma seferberliği başlatıldı. Pek çok yeni okullar açıldı. Yeni Türk harfleri vatandaşlara öğretildi. Her Türk vatandaşının İlköğrenimini görmesi ve tamamlaması zorunlu hâle getirildi. Okulların açıldığı hafta okullarımızda İlköğretim Haftası olarak kutlanır.

DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ
Dünyada olduğu gibi ülkemizde her yıl ekim ayının ilk pazartesi günü Dünya Çocuk Günü olarak kabul edilmiştir. Dünyadaki bütün çocukların sağlıklı, güvende ve mutlu olması bütün ülkelerin en önemli amaçlarından biri olmalıdır. Dünya Çocuk Gününde televizyonlarda çocukların korunması için programlar yayımlanır. Okullarda da bugünün anlam ve önemi üzerinde durulur. Dünya Çocuk Hakları ve Türk Çocuk Hakları Bildirileri okunur.

  • Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap