Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 150 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150 Cevapları Pasifik Yayınları

  • Cevap:

Mehmet Ali Kâğıtçı: İstanbul’da doğdu. Türkiye’de kurulan ilk kâğıt fabrikasının kuruluşunda önemli rol oynamış bir mühendistir. 1982 yılında İstanbul’da yaşamını yitirdi.

Vecihi Hürkuş: 6 Ocak 1896 İstanbul doğumlu 16 Temmuz 1969 Ankara’da vefat etmiş Türk pilot ve mühendis girişimcidir Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden bir tanesi dir Türkiye’nin ilk uçağını tasarlayan ve üretici site kendisidir Türkiye’nin ilk yerli uçağını üretmiştir.

Nuri Demirağ: 1886 Divriği doğumlu olan Nuri Demirağ 13 Kasım 1957’de İstanbul’da vefat etmiştir Türk işadamı ve siyasetçidir Türkiye’deki Demiryolları inşaatının ilk müteahhitlerinden dir.

Naim Süleymanoğlu: Bulgaristan’da doğdu. Farklı tarihlerde dünya ve olimpiyat şampiyonlukları kazandı. 2017 yılında İstanbul’da vefat etti.

1. Ülkemize katkıda bulunmuş kişilerden bildikleriniz kimlerdir? Söyleyiniz.

  • Cevap: Ülkemize katkıda bulunmuş kişilerin bazıları son yıllarda adını sıkça duyduğumuz Aziz Sancar, Burcu Özsoy, Ümran İnan, Canan Dağdeviren, Gazi Yaşargil, Muazzez İlmiye, Çığ Celal Şengör, Bilge Demirköz, Gözde Durmuş, Feryal Özel, Cahit Arfet, İnan Hulusi, Behçet Uz, Mete Atatüre ve Selçuk Bayraktar halen yaşayan ve son 100 yıl içerisinde yaşamış olan değerli insanlarımızdır.

2. Ülkemize katkıda bulunmuş kişileri tanımamız neden önemlidir? Görüşlerinizi paylaşınız.

  • Cevap: Ülkemizde tanıklıkta bulunmuş işleri tanımamız onları bir rol model olarak almamız ve onların elde ettikleri başarılardan millet olarak gurur duymamız için önemlidir. Bu kişiler bir millete örnek olabilecek çalışmalarıyla ışık Tutabilecek büyük insanlardır. İnsanların yolunda yürümek onların izin takip etmek biz gençlere nasip olması dileğiyle onların başarılarını öğrenmemiz bizim de o hayallere ulaşmamız için bir örnek olarak alabiliriz.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 150 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap