Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 141 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 141 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 141 Cevapları Pasifik Yayınları

Affan’ın öğretmeni ve sınıf arkadaşları, her gün Affan’a Türkçeyi doğru kullanma çalışmaları yaptırdı. Affan da arkadaşlarına bazı Arapça selamlaşmaları öğretti. Arapça’da günaydın “Sabahul hayr!”, iyi akşamlar da “Mesau’l hayr!” şeklinde söyleniyormuş. Bilal’in öğretmeni de Suriyeli öğrencilerin zorlanmaması için bir proje geliştirdi. Her hafta sonu, bazı öğrencileriyle birlikte Suriyeli aileleri ziyaret etti. Öğretmen ve öğrenciler, bu ailelerle konuşup ihtiyaçlarının neler olduğunu öğrendiler. Daha sonra belediyeye Suriyeli ailelerin yaşadıkları sorunları anlattılar. Belediye de bu ailelere her konuda yardımcı oldu.

Bilal ve Affan’ın yerinde siz olsaydınız neler hissederdiniz?

  • Cevap:

Suriyelilere veya başka ülkelerden gelenlere, ülkemizde yabancılık çekmemeleri için neler yapabiliriz?

  • Cevap:

Ülkemize zorunlu olarak gelmiş insanlar için yapılan projelere katılmak ister misiniz? Neden?

  • Cevap:

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 141 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap