Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 121 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 121 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 121 Cevapları Pasifik Yayınları

BELİRLİ GÜN VE HAFTALAR

YEŞİLAY HAFTASI

Yurdumuzda Yeşilay Derneği, içki, uyuşturucu ve sigara kullanımma kara faaliyette buUüi-, Yeşilay Derneği Millî Mücadele yıllarında kurulmuştur. Savaş dönemi olmasına karşın kötü alışkanlıklara karşı dernek faaliyetini devam ettirmiştir.
Yeşilay Derneğinin kuruluş tarihini içine alan 1-7 Mart arası ülkemizde Yeşilay Haftası olarak kutlanır.
Yeşilay Haftasında sigaranın, alkollü içkilerin, uyuşturucuların topluma, aileye, bireye zararları anlatılır.

İSTİKLÂL MARŞI NIN KABULÜ VE MEHMET ÂKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ
Her yıl 12 Mart Gününü, İstiklâl Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Er- soy’u anma günü olarak kutlarız.
İstiklâl Marşı, ülkemizin bağımsızlık sembollerinden biridir.
İstiklâl Marşımızın yazarın Mehmet Akif Ersoy’dur. Onun yazdığı İstiklâl Marşı, 12 Mart bin dokuz yüz yirmi bir tarihinde yapılan toplantı sonucunda 724 eser arasından birinci seçildi. O günden sonra millî marşımız olarak söylenmeye başlandı.
Mehmet Akif Ersoy, İstiklâl Marşımızı kahraman ordumuza ithaf etmiştir. Mehmet Akif Ersoy bir konuşmasında “Onu milletime ve kahraman ordumuza hediye ettim. Zaten o milletin eseridir, milletin malıdır.” demiştir.

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ ANIT GÖRSELİ
18 Mart Çanakkale Zaferi tarihimizdeki en önemli olaylardandır. Bu günde yurdumuzu işgal etmek isteyen düşmanı yurdumuza sokmamayı başardık. Bunun için binlerce kahraman askerimizi şehit oldu. Bu yüzden 18 Mart Günü, ülkemizde Şehitler Günü olarak ilan edilmiştir.
Bu önemli günde başta Çanakkale Savaşları’n- da kaybettiğimiz kahramanlarımız olmak üzere şehit olmuş bütün askerlerimizi minnetle anarız.

  • Cevap: Bu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 121 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap