Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 119 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 119 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 119 Cevapları Pasifik Yayınları

Selim ikinci sınıftan üçüncü sınıfa geçtiğinde, babası ona bir bisiklet aldı. Selim bisikletini çok seviyor. Güvenli yollarda bisikletini çok da güzel sürüyor. Selim, bisikleti hızlı sürmesinin neden olabileceği tehlikeleri çok iyi biliyor. Bu yüzden, bisikletini hiçbir zaman hızlı sürmüyor.
Selim bisikletini kullanırken kask, dizlik, dirseklik ve eldiven takmayı hiç ihmal etmiyor. Ayrıca düşüğünde yaralanmamak ön uygun byafsrtfer g^yor. ^km’m en beğenfen özelliklerinden biri de eşyalarını özenle kullanmasıdır.

Peki; siz bisiklet, kaykay, paten gibi araçlardan hangilerini kullanıyorsunuz? Bunları nasıl kullanıyorsunuz ve kullanırken hangi güvenlik önlemlerini alıyorsunuz? Zuhal ve arkadaşları, bazı günler mahallelerindeki güvenli oyun alamnda ‘yakan top* oyunu oynuyorlar. Geçen gün yine bu oyunu oynarlarken topları caddeye kaçtı. Salih, fırlayıp topun peşinden koştu. Zuhal, onu hemen tuttu. Bunun çok tehlikeli olacağını ve topu almak için koşmamak gerektiğini söyledi. Etrafı kolaçan ederek ortamın güvenli olduğundan emin olunduğunda topu almak gerektiğini belirtti.

Salih’in yerinde siz olsaydınız ne yapardınız? Söyleyiniz. Zuhal’in söylediklerine katılıyor musunuz? Neden? Açıklayınız.

  • Cevap:

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 119 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap