Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 117 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 117 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 117 Cevapları Pasifik Yayınları

Öğretmenimiz, doğal afetlerin yanı sıra terör eylemlerinin ve savaş durumlarının da olağanüstü bir durum oluşturduğunu ve güvenliğimizi tehdit ettiğini söyledi. Terör ve savaş durumlarında büyüklerimizin yanından ayrılmamamız, güvenlik görevlilerinin talimatlarına uymamız gerektiğini vurguladı. Öğretmenimiz, bazen arkadaş grubumuzun ya da çevremizdeki suça yatkın kişi ve grupların da bize baskı ve zorbalık yapabileceğini belirtti. Bu kişi veya grupların bu şekilde, güvenliğimizi tehdit edebileceğini söyledi. Buna “akran baskısı” denildiğini ve bu baskıyı hissettiğimizde yapmamız gerekenleri anlattı.

Akran baskısına uğramamak için öncelikle baskı yapabilecek kişilerden uzak durmamamız gerekir. Baskı yapan kişilerin bulunabileceği yerlerde bulunmamalıyız. Yine de böyle bir ortamda bulunuyorsak dikkatli olmalıyız. Herhangi bir baskı veya zorbalığa uğradığımızda, “Hayır, istemiyorum!” demeliyiz. Ortamı mümkünse hemen terk etmeliyiz. Durumu öğretmenimiz, annemiz, babamız veya güvendiğimiz başka yetişkinlerle mutlaka paylaşmalıyız.

İstemediğimiz bir davranışla karşılaştığımızda nasıl tepki vermeliyiz? Söyleyiniz. 

  • Cevap: O tür insanların yanından derhal uzaklaşmalıyız eğer uzaklaşamıyorsak hayır istemiyorum demeliyiz ve bu durumdan hemen aile büyüklerini haberdar etmeliyiz.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 117 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap