Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 116 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 116 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 116 Cevapları Pasifik Yayınları

Aşağıda verilen alanda; deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında yapılacakları içeren bilgileri aşağıya yazınız.

  • Cevap:

Deprem öncesinde yapılacaklar: Binaların sağlam olup olmadığı tespit edilmelidir. Eşyalar duvara sabitlenmelidir ve deprem çantası hazırlanmalıdır.
Deprem sırasında yapılacaklar: Deprem anında bir masanın veya sıranın altına girerek depremin bitmesini beklemeliyiz. Çök , kapan , tutun yöntemini uygulamalıyız.
Deprem sonrasında yapılacaklar: Deprem durduktan sonra buluşma alanına gidilmelidir ve kurtarma ekipleri beklenmelidir.

Selin zararlı etkilerinden korunmak için alınması gereken güvenlik önlemlerini söyleyip açıklayınız.

  • Cevap: Selin zararlı etkilerinden korunmak için alınması gereken önlemlerden birisi dere yakınlarına ev yapmamaktır. Seli önlemek için kum torbaları bulundurabiliriz ve yüksek yerlere çıkabiliriz.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 116 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
confused
0
happy
0
clap
0
love
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap