Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 115 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 115 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 115 Cevapları Pasifik Yayınları

Depremin zararlı etkilerinden korunmak için yapılacaklar, üç aşamadan oluşmaktadır. Bunlar aşağıda verilmiştir. Dikkatle okuyunuz. Depremden önce yapılacaklar: Öncelikle yapılması gereken şey, binaların ilk yapım aşamasında sağlam olup olmadığının kontrol edilmesidir. Belirli aralıklarla binaların sağlamlığının kontrol edilmesi de önemlidir. Ayrıca deprem anında devrilmemesi için gardrop, kitaplık gibi büyük eşyalar duvara sabitlenmelidir. Deprem çantası hazırlanmalıdır. Deprem sonrasında buluşmak için bir yer belirlenmelidir. Deprem anında yapılacaklar: Deprem anında, sağlam bir masa veya sıranın altına girilerek sakin bir şekilde depremin bitmesi beklenmelidir.

Deprem anında “çök – kapan – tutun” olarak adlandırılan tedbirleri uygulamalıyız. “Çök” güvenli bir yer bulup diz üstü çökmemizi anlatır. Ensemizi ve başımızı korumak için ellerimizi kenetleyip ensemize koymamız “kapan” olarak adlandırılır. “Tutun” da düşmemek için sabit bir yere
tutunmak anlamına gelir.

Deprem sonrasında yapılacaklar: Deprem tamamen geçtikten sonra, önceden planlanan buluşma alanına gidilmelidir. Acil durumlar dışında, telefon kullanılmamalıdır. Güvenli bir yerde kurtarma ekipleri beklenmelidir.

  • Cevap:

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 115 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap