Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 109 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 109 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 109 Cevapları Pasifik Yayınları

Ahmet söz alarak “Eğer okulda acil bir durum yaşanmış ise nöbetçi öğretmeni çağırırız.“ dedi. Asude, evde yaşanacak acil durumlarda büyüklerimize haber vermemiz gerektiğini belirtti. Öğretmenimiz, arkadaşlarımızın söylediklerinin çok doğru olduğunu ancak bazı durumlarda büyüklerin yardımının yetmeyeceğini belirtti. Böyle durumlarda ne yapabileceğimizi sordu. Ben söz alarak “Öğretmenim, önceki yıllarda, acil durumlarda arayacağımız numaraları öğrenmiştik.“ dedim. Sağlıkla ilgili ve yangın, kurtarma gibi acil durumlarda 112’yi arayabileceğimizi söyledim. Arkadaşım Nuray “Öğretmenim, hırsızlık, kavga gibi acil durumlarda nerede olursak olalım yine 112’yi ararız.“ dedi.

Nuray, ayrıca “Yangın, duman gibi durumlarda büyüklerimizin veya görevlilerin uyarılarını dikkate almalıyız.” diye uyarıda bulundu. Yangın, duman gibi durumlarda kapalı bir yerdeysek çıkış yerlerini ve yangın çıkış yerlerini kullanmalıyız. Bunun için büyüklerimizin veya görevlilerin uyarılarını dikkate almalıyız. Bazı durumlarda büyüklerimizin yanımızda olamayabileceğini düşünerek onların telefon numaralarını ve ev adresimizi yazdığımız kâğıtları her zaman yanımızda taşımalıyız.

  • CevapBu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 109 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
angry
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike

Yorum Yap