Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 100 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 100 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 100 Cevapları Pasifik Yayınları

Okul Geçidi Levhası
Bu işaretin olduğu yerlerde öğrenciler, (yolu kontrol ederek) güvenli bir şekilde karşıya geçer.

Bisiklet Giremez Levhası
Bu işaret, yolda bisiklet sürülemeyeceğini gösterir. Bu levhayı gördüğümüz yollara, bisikletle girmemeliyiz.

Işıklı Trafik İşaret Cihazı Levhası
Bu levha; araçlar için üç, yayalar için iki renklidir. Yeşil “Geç!”, kırmızı “Dur!” anlamı taşır’. Araçlar için olan levhalardaki sarı renk ise “Hazırlan!” anlamındadır.

Durak Levhası
Bu levha; dolmuş, otobüs gibi toplu taşıma araçlarının yolcu alıp bıraktığı yerleri gösterir. Yolcu olarak bu işaretin olduğu yerlerde araçlara güvenle binebiliriz.

Yaya Giremez Levhası
Bu işaret yayaların girmemesi gerekli yerlere konur. Özellikle yayaların girmesinin tehlikeli olduğu otoyollarda, kaldırımı olmayan ve yol çalışmalarının olduğu yollarda kullanılır.

Kontrolsüz Demir Yolu Geçidi Levhası
Bu işaret kontrolü olmayan demir yolu geçitlerinde kullanılır. Demir yolu ile kara yolunun kesiştiği yerlerde iki tarafa da konur. Bu işaretin olduğu yerlerde sürücüler ve yayalar dikkatli geçmelidirler.

  • CevapBu sayfada herhangi bir soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap