Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 10 Cevapları Pasifik Yayınları

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Cevapları Pasifik Kuşu Yayınları Sayfa 10 ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 10 Cevapları Pasifik Yayınları

Hazırlık Çalışmaları

1. Hangi alanlarda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsunuz? Arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Sporda yetenekli olduğumu düşünüyorum. Basketbol gibi spor oyunlarında kendimi başarılı buluyorum. Evimde her gün basketbol oynarım.

2. Arkadaşlık etmek istediğiniz kişilerin hangi özelliklere sahip olmasını istersiniz? Neden? Söyleyiniz.

  • Cevap: Arkadaşlık etmek istediğim kişinin dürüst, yardımsever, arkadaş canlısı ve güleryüzlü özellikler sahip olmasını isterdim. Çünkü bu özelliklere sahip olan arkadaşlarımla daha iyi anlaşırım.

3. “Nezaket sözcükleri” ifadesinden ne anlıyorsunuz? Söyleyiniz.

  • Cevap: Nezaket sözcükleri ifadesinden iyi, hoş sözler anlıyorum. Teşekkürler, Teşekkür Ederim, İyi Günler, Merhaba gibi sözcükler aklıma geliyor.

4. Okulda kullandığımız kaynaklar nelerdir? Söyleyiniz.

  • Cevap: Okulda kullandığımız kaynaklar elektrik, su, doğalgaz, kalemler, defterler, internet gibi kaynakları kullanıyoruz. Tuvaletlerde sabun gibi kaynaklarıda kullanıyoruz.

3. Sınıf Pasifik Yayınları Hayat Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap