Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

15 Temmuz’da teröristler başarılı olsaydı bireysel özgürlüğümüz olabilecek miydi? Neden?

“15 Temmuz’da teröristler başarılı olsaydı bireysel özgürlüğümüz olabilecek miydi? Neden?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

15 Temmuz’da teröristler başarılı olsaydı bireysel özgürlüğümüz olabilecek miydi? Neden?

Soru: 15 Temmuz’da teröristler başarılı olsaydı bireysel özgürlüğümüz olabilecek miydi? Neden?

  • Cevap: 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleşen darbe girişiminde emri Türk ordusundan değil de hainlerden alan şanlı üniformayı gasp etmiş bir takım teröristler başarılı olamamıştır. Bir avuç olan ve yetmiş milyona bomba yağdıran teröristler, cürümleri kadar yer yakarak milletimizin şehadetle şereflenmesine neden olmuşlardır. Eğer teröristler tam teşkilat ile akıllı hareket edip, aptalca planlar içine girmeseydi, eğer akılları erseydi başarılı olabilirlerdi. Bunun için milyonlarca kişiyi şehit etmeleri gerekirdi. Bu da uzun sürerdi. Türk milletinin tarihte hiçbir zaman esaret altında olmadığı sabitle bu olay bir nebze başarılı olsaydı, esaret yine olmazdı. Özgürlük mücadelesi hemen başlar ve tam kaybedilmeden tekrar kazanılırdı. Nitekim netice de onu göstermektedir.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 156 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap