Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

15 Temmuz’da demokrasi ve vatanına sahip çıkan vatandaşlarımız hangi duygu ve düşüncelerle hareket etmişlerdir?

“15 Temmuz’da demokrasi ve vatanına sahip çıkan vatandaşlarımız hangi duygu ve düşüncelerle hareket etmişlerdir?” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

15 Temmuz’da demokrasi ve vatanına sahip çıkan vatandaşlarımız hangi duygu ve düşüncelerle hareket etmişlerdir?

Soru: 15 Temmuz’da demokrasi ve vatanına sahip çıkan vatandaşlarımız hangi duygu ve düşüncelerle hareket etmişlerdir?

  • Cevap: 15 Temmuz 2016 yılında meydana gelen darbe girişiminin ardından halkın sokaklara çıkarak vatan, millet, din ve devlet uğruna canı pahasına müdafaada bulunması olayıyla tarihe geçmiştir. Vatana sahip çıkma arzusunda olan insanlar çoluk çocuk sokağa çıkarak genç yaşlı, evli çocuklu demeden vatan müdafaasında bulunmuştur.15 Temmuz’da insanlar vatan ve din duygu ve düşünceleriyle tankların önüne yatarak, tüfeklerin önüne geçerek hareket etmişlerdir. Kendi göğüslerini siper etmişler, çıplak ellerle metalleri bükmüşlerdir. Ayrıca insanlarımız şehadet arzusuyla bütün kilit noktalarda toplanmışlardır. Şehit olmak duygu ve düşüncesiyle yarış halinde hareket etmişlerdir.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 157 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap