Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

15 Temmuz şehit ve gazilerimize ülkemiz için yaptıklarından dolayı şükranlarınızı anlatan birer mektup yazınız.

“15 Temmuz şehit ve gazilerimize ülkemiz için yaptıklarından dolayı şükranlarınızı anlatan birer mektup yazınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

15 Temmuz şehit ve gazilerimize ülkemiz için yaptıklarından dolayı şükranlarınızı anlatan birer mektup yazınız.

Soru: 15 Temmuz şehit ve gazilerimize ülkemiz için yaptıklarından dolayı şükranlarınızı anlatan birer mektup yazınız.

  • Cevap: 

Bu ülke öyle kolay alınmadı. Bu ülkenin alınması, yurt toprağı olması, vatan toprağı kutsallığına ulaşması öyle bir kaç günde olmadı. Çünkü bu topraklar binlerce şehidin kanıyla binlerce yiğidin kılıç darbesi binlerce ananın gözyaşı, binlerce kadının emek emek alın teriyle kuruldu.

O yüzden dini alet edip bu güzel ülkeyi parçalamak isteyenler, bu güzel vatanın evlatlarına haince saldırarak dehşet anlar yaşatanlar bilmeliler ki bu ülke sahipsiz değildir.

Bu ülke ecdadından gençlere emanettir. Bu ülke şanlı ecdadın bizlere vasiyetidir. Mehmet Akif’in dediği gibi dünyaları alacak olsak da vermeyeceğimiz en büyük namusumuzdur.

Bu bakımdan 15 Temmuz gününü bu güzel ülkeye yaşatan hainlere en güzel cevabımız hem o günden şimdiye kadarki birliğimizle verildi hem de bundan sonra vermeye hazır olduğumuz canımızla verilmeye devam edecektir.

4. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 157 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap